NAS (vBR)

Se službou vBR Network Attached Storage zákazník získá flexibilní diskovou kapacitu, kterou sám řídí díky dedikovanému management rozhraní, které je dostupné v rámci Virtuálního Privátního Datového Centra (vPDC)

Výhody služby

Výhodyslužby

  • garance umístění dat v České republice.
  • rezervovaná disková kapacita využívající enterprise storage technologie společnosti NetApp pro uložení vašich dat přístupná prostřednictvím protokolů CIFS (SMB 2.0, 3.0) a NFS (v3, v4, v4.1).
  • kompletně oddělená prostředí jednotlivých zákazníků s vlastním rozhraním pro správu.
  • flexibilní řešení s možností navyšování
  • snižování kapacity integrované v portálu Virtix.
  • plná podpora pro vytváření a práci se Snapshoty.
  • nativní podpora pro replikaci dat mezi více instancemi produktu NAS i v různých vPDC.
  • podpora pro replikaci a zálohu dat z vlastní instalace systému NetApp zákazníka.
  • možnost šifrování ukládaných dat pomocí produktů společnosti Gemalto s využitím externího key manageru umístěného v lokalitě zákazníka.

Přístup k datům je možný prostřednictvím standardních protokolů NFS a CIFS. Díky podpoře adresářových služeb MS Active Directory a LDAP je možné NAS integrovat do prostředí zákazníka a centralizovaně řídit přístup k datům.Data uložená ve službě NAS je možné zašifrovat díky řešení, které využívá centrální key management server. Ten může zákazník provozovat v interním prostředí. Proto lze zajistit plnou kontrolu nad šifrovacími klíči a procesem šifrování a dešifrování dat a přitom zachovat flexibilitu služby.

Veškerou konfiguraci má zákazník plně pod svoji kontrolou a sám řídí politiky pro přístup k datům, dále vytváření a retenci Snapshotů, replikaci a zálohování dat mezi více instancemi služby NAS. Navíc je možné využít tuto službu jako cílové umístění replik a záloh ze systému NetApp, který již provozuje zákazník ve svém interním prostředí. Lze tak vytvořit hybridní řešení pro vyřešení požadavků na DR bez nutnosti budování vlastní DR lokality.

Alternate Text
Vybraná služba

Virtuální privátní datacentrumee

Máte dotaz? Chcete poptat, otestovat či objednat?

Po zadání „IČ“ a stisku „ARES“ se automaticky doplní pole „Firma“ a „Fakturační adresa“. Poskytnuté údaje budou použity pouze za účelem kontaktování zákazníka.

Máte dotaz? Chcete poptat, otestovat či objednat?